U.E  a hotarat 2011 -
Anul european al voluntariatului

Curs " Orientarea Voluntarilor - 11 Iulie 2011 ora 17.oo

Asociatia Impact Bistrita  a desfasurat in luna iunie 2011 prima

"Campanie de Recrutare a voluntarilor" din acest an .

Orientarea este o oportunitate pentru voluntar - nu numai  pentru a se familiariza cu organizaţia şi  activităţile concrete ale acesteia, dar şi pentru a cunoaşte posibilităţile de instruire existente in cadrul organizatiei. Asociatia Impact Bistrita ii asteapta pe noii voluntari ai Asociatiei Luni la ora 17.oo pentru primul :

Curs de Orientare a Voluntarilor

II. Campanie  - Voluntar de Bistrita 12 iulie ora 11.oo

Asociatia Impact Bistrita sarbatoreste

“ Anul European al Voluntariatului “

Hai  sarbatoreste cu noi … prin  IMPLICARE !

In 11 iulie 2011 sarbatorim  Anul Voluntariatului :)

" Voluntar de Bistrita " este campania prin care Asociatia Impact Bistrita marcheaza Anul Voluntariatului, in luna iulie  . Actiunea se va desfasura la Sala Polivalenta, in partenetriat cu Djst Bistrita .

Obiective :  promovarea activitatilor de voluntariat din oras, inscrierea de noi voluntari, prezentarea activitatilor Asociatiei Impact Bistrita

Participanti :  2 membrii Asociatia Impact Bistrita , 12 Voluntari ;

Grup tinta : Tinerii bistriteni ;

Rezultate :  100 pliante distribuite;

III. Campanie - Bistrita  sarbatoreste voluntariatul 15 iunie

Asociatia Impact Bistrita sarbatoreste

“ Anul European al Voluntariatului “

Hai  sarbatoreste cu noi … prin  IMPLICARE !

In 15 iunie 2011 sarbatorim  Anul Voluntariatului

Ocazie cu care ne-am gandit ca vocea tinerilor,  a acelor tineri care au derulat si s-au implicat in proiecte  sa fie auzita, sa ii poata inspira si motiva si pe altii. :)

" Bistrita Sarbatoreste Voluntariatul  " este campania prin care Asociatia Impact Bistrita marcheaza Anul Voluntariatului  pe tot parcursul acestei perioade vom avea actiuni legate de specificul anului . Planul nostru este sa avem lunar o actiune in acest sens . Vom organiza mese rotunde, seminarii, forumuri pe teme de interes pentru tineri .

Obiective :  promovarea activitatilor de voluntariat din oras ;

Participanti :  2 membrii Asociatia Impact Bistrita , 5 Voluntari ;