Departamentul - Strangere de Fonduri

Campanie de Strangere de Fonduri

| Alegeti sa va implicati |

afer school.jpg?1326711427621

Descriere : Programul este proiectat in a oferi elevilor servicii de supraveghere dupa terminarea orelor de curs, programe educative , asistenta pedagogica, activitati recreative, meditatii .

Grup tinta : Pot beneficia elevii cu vârste cuprinse intre 7 si 15 ani, proveniti din familii care nu au in grija cui sa lase copiii dupa terminarea programului zilnic scolar si pe perioada vacantelor .

Implica-te !!!!

Campania 20% din impozitul pe profit pentru Asociaţia Impact Bistrita

Ai şansa să pui o caramida la realizarea acestui proiect avem nevoie de sprijinul tău!

Redirecţionează cei 20% din impozitul pe profit, nu îi lăsa la stat,

Copiii se vor bucura de ajutorul tău!!!

Baza legală pentru sponsorizări: Cod fiscal art.21 alin (4), lit. p: “contribuabilii care efectuează sponsorizări şi/sau acte de mecenat, potrivit prevederilor Legii nr. 32/1994 privind sponsorizarea, cu modificările ulterioare, şi ale Legii bibliotecilor nr. 334/2002, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, precum şi cei care acordă burse private, potrivit legii, scad din impozitul pe profit datorat sumele aferente în limita minimă precizată mai jos:

a) 3 la mie din cifra de afaceri; b) 20% din impozitul pe profit datorat;

Cum directionezi 20% din impozit spre o cauza sociala din orasul Tau ?

Pentru sustinerea activitatile Asociatiei IMPACT, ONG care serveste exclusiv si nemijlocit scopurilor de sustinere a educatiei copiilor / tinerilor si a descoperirii si dezvoltarii potentialului fiecarui copil si tanar .

Incheierea unui Contract de sprijin in luna ianuarie, prin care va exprimati dorinta de a sprijini activitatile Asociatiei Impact Bistrita in anul 2012 si mentionarea in declaratia 101 a acestestei direcitionari ale impozitului afereant anului 2011.

Va stam la dispozitie cu orice detaliu suplimentar ! asociatiaimpact@gmail.com

Moldovan Diana : 0756.65.41.51.

Etapa 1 15 - 30 Ianuarie => tel atins : 2  proiecte

Rezultate Beclean = Sc Neira Srl Beclean sponsorizare proiect -  Sapatamana Nationala a Voluntariatului

Campania 2011

"Sprijina dezvoltarea Tinerilor   Fii cu NUMELE TAU alaturi de ei "

Etapa 1   15 - 30 Ianuarie    =>  tel atins :  1 proiect

Etapa 2   1 - 20  Februarie   =>  tel : 1 proiecte

Etapa 3   1 - 30  Martie         =>   tel : 3 proiecte

Campania 2010

"Sprijina dezvoltarea Tinerilor   Fii cu NUMELE TAU alaturi de ei "

Etapa 1   1- 28 Februarie   => realizat

Etapa 2   1 - 30 Martie       => realizat

Etapa 3   1 - 30 Aprilie       => realizat

Etapa 4   1 - 30 Iunie         =>  realizat

Etapa 5 :  6 octombrie - 20 octombrie => realizat

Etapa 6 : 1 noiembrie - 30 noiembrie => realizat

Etapa 7 :  1 decembrie  - 10 decembrie =>  realizat

Rezultate Strangere Fonduri  Februarie - Noiembrie 2010

Rezultate Beclean  =>  Sc Neira  Srl Beclean    sponsorizare proiect Scoala Altfel  Centrul de meditatii

Rezultate Bistrita => Sc Tonight Srl sponsorizare proiect " Formeaza-te ! e sansa ta!

Rezultate Bistrita => Sc Divine 7 Srl sponsorizare proiect " Formeaza -te ! e sansa ta !

Rezultate Bistrita => Sc Ioana si Petrica sponsorizare proiect  "Formeaza-te ! e sansa ta "

Reazultate Bistrita => Sc Open Consul Impex  Srl sponsorizare proiect " Scoala de Vara "  I si a II a

Rezultate Bistrita =>   Sc Tudor Srl  sponsorizare proiect " Scoala de Vara "

Rezultate Bistrita => Brutaria Alces    sponsorizare proiect " Am puterea de a darui "

Rezultate Bistrita => Cofetaria Cristina sponsorizare proiect " Am puterea de a darui "

29 Septembrie 2010 - Curs Strangere de fonduri  ora 18.00          realizat

6 Octombrie 2010 - Curs Strangere de fonduri    ora 18.00          realizat

11 Octombrie 2010 - Curs Strangere de fonduri   ora 17.00          realizat

21 Octombrie 2010 - Curs Strangere de fonduri   ora 17.00          realizat

Examen final : 30 noiembrie 2010    scris / practic

• Cursul se adreseaza in special membrilor Asociatiei Impact Bistrita iar scopul este crearea unui  departament specializat pe strangere de fonduri ;
  • Participarea membrilor este gratuita ;
  • Pentru non - membri taxa este de 30 ron

CSR - Responsabiltate Sociala Corporatista

Ajutandu-i pe ceilalti, iti ajuti afacerea! Intr-o societate in plina dezvoltare, atit organizatiile neguvernamentale, cit si sectorul privat joaca un rol important in deszvoltarea socieatatii civile. ONG-urile sunt in contact direct cu problemele locale si pot crea parteneriate cu organizatii, companii si institutii pentru identificarea identificarea celor mai bune metode de solutionare a problemelor ivite in interes comunitar. O buna relatie a companiilor cu ONG-urile poate atrage succesul asupra strategiilor de responsabilitate sociala (CSR). Acest lucru poate intari reputatia companiilor, datorita puterii ONG-urilor de a cataliza rezultatul strategiilor de responsabilitate sociala ale companiilor.